نمايندگي روزنامه مطبوعات تیتر امروز روزنامه ها

نمايندگي: روزنامه مطبوعات تیتر امروز روزنامه ها

گت بلاگز اخبار اجتماعی موافق تعطیلات دوهفته‌ای میان فصلی مدارس هستم / بطحایی

وزیر آموزش و پرورش گفت: با درخواست معلمانی که به هر دلیلی می‌خواهند پیش از موعد ۳۰ سال بازنشسته شوند نمی‌توان موافقت کرد به جز مواردی که آن منطقه مازاد نیرو داش

موافق تعطیلات دوهفته‌ای میان فصلی مدارس هستم / بطحایی

بطحایی: موافق تعطیلات دوهفته ای میان فصلی مدارس هستم

عبارات مهم : آموزش

وزیر آموزش و پرورش گفت: با درخواست معلمانی که به هر دلیلی می خواهند پیش از موعد ۳۰ سال بازنشسته شوند نمی توان موافقت کرد به جز مواردی که آن منطقه مازاد نیرو داشته باشد و با خروج آن فرد از آموزش و پرورش مشکلی ایجاد نشود لیکن فرآیند جذب نیرو فرآیندی وقت بر است.

به گزارش ایسنا، بطحائی در حاشیه نود و ششمین جلسه شورای اجتماعی که عصر امروز در محل وزارت کشور برگزار شد در خصوص مربیان نهضت سوادآموزی اظهار کرد: مربیان نهضت سوادآموزی همکاران شریف و زحمت کش ما هستند. در حال حاضر لایحه ای در دستور کار مجلس واقع شده است است که همگی منتظر هستیم تا وظیفه این لایحه مشخص شود. در حقیقت این لایحه حرف آخر را در مورد اوضاع مربیان پیش دبستانی و نیروهای حق التدریس خواهد زد که امیدواریم به زودی مجلس در این زمینه تعیین وظیفه کند.

موافق تعطیلات دوهفته‌ای میان فصلی مدارس هستم / بطحایی

احتمال مشخص شدن وقت اجرای آزمون استخدامی کشور تا هفته آینده

وی ادامه داد: مهمترین مانعی که جهت برگزاری آزمون استخدامی داشتیم ردیف های استخدامی بود که باید با شرکت امور اداری و استخدامی کشور به توافق برسیم. جلساتی برگزار شد و آخرین اطلاعاتی که جهت تصمیم گیری مورد نیاز بود نیز روز گذشته ارسال شد و فکر می کنم هفته آینده وقت این آزمون مشخص شود.

وزیر کشور در ادامه به زیاد کردن حقوق معلمان مدارس استثنائی نیز اشاره کرد و گفت: مبنای زیاد کردن حقوق در قانون خدمات کشوری مشخص شد و معلمان در مدارس استثنائی نیز به علت مشکل کار از زیاد کردن حقوق نسبت به سایر همکاران ارزش برخوردار هستند. لایحه جدیدی که جهت قانون خدمات کشوری به مجلس ارسال شده است است فکر می کنم از اوایل سال آینده در دستور کار مجلس قرار گیرد که در آنجا تمهیداتی آینده نگری شده است است و اگر به تصویب برسد مورد عمل قرار خواهد گرفت.

وزیر آموزش و پرورش گفت: با درخواست معلمانی که به هر دلیلی می‌خواهند پیش از موعد ۳۰ سال بازنشسته شوند نمی‌توان موافقت کرد به جز مواردی که آن منطقه مازاد نیرو داش

بطحائی در ادامه صحبت هایش به تعطیلی میان فصلی مدارس نیز اشاره کرد و گفت: تعطیلی میان فصلی جهت آموزش و پرورش عنوان بین دستگاهی است و فقط مختص محیط زیست نیست. وزارت آموزش و پرورش از نظر آموزشی و تربیتی حرف در این زمینه دارد. همچنین عوامل تاثیرگذار در این تصمیم باید دیده شود به همین علت و به علت وجود پیچیدگی های عنوان فعلا کار به آینده موکول شده است است ولی هر تصمیمی که در این زمینه گرفته شود به تصویب مجلس نیاز دارد.

بطحائی ادامه داد: قانونی داریم که در آن شروع و آخر سال تحصیلی به تصویب نمایندگان رسیده هست. بنابراین اگر بنا باشد که تغییری در شروع یا آخر سال تحصیلی ایجاد شود مجددا به قانون جدیدی نیاز داریم همچنین نشانه تعطیلی میان فصلی صرفا جهت آلودگی هوا نیست. بنابراین آنچه که به تصویب می رسد جهت کل کشور خواهد بود ولی تاثیر آن در کم کردن آلودگی هوای شهرهای بزرگ مشاهده می شود.

وی ادامه داد: با یک ماه تعطیلی موافق نیستم ولی تعطیلات دو هفته ای بین دو فصل می تواند از حیث آثار تربیتی و آموزشی تاثیرات مثبتی در فرآیند آموزش و یادگیری داشته باشد.

موافق تعطیلات دوهفته‌ای میان فصلی مدارس هستم / بطحایی

وزیر آموزش و پرورش در ادامه به بررسی اردوهای دانش آموزی نیز اشاره کرد و گفت: آخرین دستورالعمل مربوط به اردوهای دانش آموزی از جمله راهیان نور را ابلاغ کردیم که در این دستورالعمل به مدت سه ماه به صورت آزمایشی اجرایی می شود. همچنین کلیه نکات و ملاحظات ایمنی را تا جایی که قابل آینده نگری بود در این دستورالعمل مورد توجه قرار دادیم. امیدوارم در آخر این سه ماه که آخر بهمن ماه خاتمه آن است این دستورالعمل مورد ارزیابی قرار گیرد و نظرات استان ها و همکاران در استان ها را دریافت کنیم و در صورت نیاز نظرات اصلاحی را اعمال و در نهایت این دستورالعمل نهایی را ابلاغ کنیم ولی به نظر می رسد این دستورالعملی که به صورت آزمایشی ابلاغ شده است است جامع و بی عیب و نقص باشد.

بطحائی در بخش دیگری از صحبت هایش به فضاهای آموزشی نیز اشاره کرد و گفت: متاسفانه فضاهای آموزشی خصوصا در سال هایی که شهرها از حیث ارتفاع رشد کرده اند مورد کم اقبالی قرار داده شد و لذا امروز در بسیاری از شهرهای پر جمعیت به شدت با مسئله فضاهای آموزشی مواجه هستیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: با درخواست معلمانی که به هر دلیلی می‌خواهند پیش از موعد ۳۰ سال بازنشسته شوند نمی‌توان موافقت کرد به جز مواردی که آن منطقه مازاد نیرو داش

وی ادامه داد: در لایحه ای که دولت جهت بودجه سال ۹۷ به مجلس داده است و مساعدتی که نمایندگان در این زمینه داشته اند گشایش های خوبی آینده نگری شده است هست. از جمله این گشایش ها می توان به همکاری شهرداری جهت تبدیل کاربری املاک و هموار کردن مسیر مقررات و ضوابط عوض کردن کاربری ها اشاره کرد. بنابراین امیدوار هستم در سال ۹۷ اگر این لایحه به تصویب برسد خیز بلندی جهت کیفی سازی فضای آموزشی در شهرهای پر جمعیت داشته باشیم.

مقاوم سازی مدارس فرسوده

موافق تعطیلات دوهفته‌ای میان فصلی مدارس هستم / بطحایی

بطحائی اظهار کرد: بخشی از فضاهای آموزشی ما از حیث ایمنی مناسب نیستند. در بودجه سال ۹۷ مکانیزم های خوبی آینده نگری شده است ولی این بودجه هنوز به تصویب نرسیده هست. بنابراین اگر این توانایی که به تصویب کمیسیون تلفیق هم رسیده در صحن علنی مجلس به تصویب برسد در سال ۹۷ گام بلندی جهت مقاوم سازی و بازسازی فضاهای نا ایمن خواهیم برداشت.

بازنشستگی زنان معلم

وزیر آموزش و پرورش افزود: بر اساس قانون زنان معلمی که بیش از ۲۵ سال سابقه و بدون سنوات ارفاقی باشند می توانند درخواست بازنشستگی دهند و حتما در مناطقی که به استمرار آن همکار زن نیاز نداشته باشیم یعنی مازاد نیرو در آن منطقه وجود داشته باشد با خروج آن از آموزش و پرورش موافقت خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: متاسفانه در سال های پیش رو به شدت نیازمند نیرو هستیم. بنابراین احتمالا با درخواست معلمانی که به هر دلیلی می خواهند پیش از موعد ۳۰ سال بازنشسته شوند نمی توان موافقت کرد مگر مواردی که آن منطقه مازاد نیرو داشته باشد و با خروج آن فرد از آموزش و پرورش مشکلی ایجاد نشود لیکن فرآیند جذب نیرو فرآیندی وقت بر است.

واژه های کلیدی: آموزش | آموزشی | سال آینده | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs